MILANO FASHION WEEK

Co prawda MILANO FASHION WEEK już się skończył, a wszyscy udali się do Paryża. Mimo to chciałam omówić z Wami jeszcze 3 pokazy włoskich marek.

Milano Fashion Week pokazał nam ,że w przyszłym sezonie wiosna/lato 2022 królować będą kolory ziemi , pomarańcz, lata 70 i crochet.

3 kolejne pokazy , które dzisiaj omówię to : TOD’s , Ferragamo i PRADA.

Zacznijmy od tej najsłynniejszej marki : PRADA!

Kolekcja Prady jest bardzo podobna do tej poprzedniej. Miuccia Prada postawiła na recycling , tłumacząc to również tym ,że świat po pandemii nie będzie już taki sam i ,że po tym co się tak naprawdę stało , moda musi być bardziej użyteczna i świadoma problemów na świecie.

Pierwszy raz w historii pokaz mody odbył się jednocześnie w dwóch miejscach : w Mediolanie i Szanghaju. Obydwa pokazy były synchronizowane i transmitowane przez social media Prady w tym samym czasie.

Sam pokaz zebrał dość dużo pozytywnych recenzji. Natomiast ja osobiście muszę powiedzieć ,że nic tak naprawdę mnie zachwyciło. Prada zaproponowała między innymi swetry z podkreśloną linią biustu, satynowe ogony przy mini spódniczkach, jeśli chodzi o torebki królował kolor czerwony. I to tak naprawdę właśnie te torebki podobały mi się w tym pokazie.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/prada/slideshow/collection#20

Spódniczki z ogonami
Ciężkie ,odbarwione skóry
orange will be the new black?
swetro staniki?

TOD’S

Tod’s to przede wszystkim okrycia wierzchnie , torebki i buty. Dyrektor marki Walter Chiapponi proponuje nam na następny sezon : sportową elegancję , lekkie tkaniny i odkrywanie nóg zakładając mini szorty czy spódniczki.


Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.vogue.com.au/fashion/fashion-shows/ready-to-wear/tods-readytowear-springsummer-2022-collection/image-gallery/1d7efc357329a602f9cedf0d3f079479

i znowu pomarańcz 🙂
Te buty <3

FERRAGAMO

Kolekcja Ferragamo jest optymistyczna i zbilansowana. Motywem przewodnim jest nadruk kwiatów przywrócony z lat 70 tych przez francuskiego artystę Juliena Colombier . Zwracają na siebie uwagę również piękne torebki i chodaki zaproponowane przez Ferragamo w zupełnie nowym wydaniu. Mnie osobiście zachwyciło połączenie błękitu z brązem.

Zdjęcia pochodzą ze strony : https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/salvatore-ferragamo/slideshow/collection#41

Możesz również polubić

Leave a Reply

%d bloggers like this: