Włoskie marki kolekcja WIOSNA/LATO 2022 POKAZY part 1

Zdjęcie główne pochodzi z http://repubblica.it

W tym roku tak naprawdę każdy z nas może się poczuć gościem pokazów kolekcji wiosna/lato 2022 i obejrzeć je w internecie :na stronie brandu bądź na jego instagramie.

Na tą chwilę wygląda na to ,że tendencje modowe na przyszły sezon są w dużej mierze dość klasyczne, jednak nie brakuje kropki nad i w postaci mocnego kolorowego akcentu , który dominuje nad innymi.

W tym poście streszczam Wam pokazy : Max Mara, Alberta Ferretti, Fendi i Etro.

MAX MARA

W tym roku marka MAX MARA obchodzi swoje 70 urodziny! W 1951 roku gdy powstawała marka, jej założyciel Achille Maramotti chciał ubierać przede wszystkim kobiety- żony adwokatów i doktorów. Kobieta MAX MARy to kobieta klasyczna i elegancka. Kolekcja wiosna/lato 2022 nawiązuje trochę do początków marki i jak co roku odbywa się w siedzibie szkoły wyższej Bocconi w Mediolanie. Przedstawia burżuazyjne buntowniczki poruszające się na scenie w tle z klasyczną muzyką , która łączy się z nowoczesnym beatem(niekiedy słychać również mewy i nadmorskie dźwięki ). Dominują dobrej jakości materiały i klasyczne kroje. Mamy beż, czerń, zólcie, biele, kolor khaki z logiem Max Mara, brązy i pomarańcz wybijający się na tle pozostałych barw. Często występującym elementem są topy bandeau noszone pod marynarką.

zdjęcia pochodzą ze strony : https://www.amica.it/2021/09/23/max-mara-sfilata-primavera-estate-2022/

ALBERTA FERRETTI

Kolekcja Alberty Ferretti to kolekcja w stylu boho-chic w kolorach ziemi. Nie brakuje jednak mocnych kolorowych akcentów : turkus ,niebieski ,fioletowy. Sukienki w tych kolorach są z lekkiego materiału, dominuje szyfon . Sama kolekcja nazywa się Touch&Feel czyli dotknij i poczuj. Na niektórych ubraniach pojawia się motyw motyla , wybrany przez projektantkę jako symbol odrodzenia i metamorfozy. Powraca również obecny od kilku sezonów crochet.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.vogue.it/moda/gallery/milano-fashion-week-sfilata-alberta-ferretti-primavera-estate-2022-abiti

FENDI

Kolekcja Fendi jak wszystkie poprzednie zaczyna się klasycznie jeśli chodzi o kolory pokaz rozpoczyna bowiem biel. Kroje odważne , długie spodnie, odkryte ramiona. Zaznaczona paskiem talia. Góra od kostiumu kąpielowego pod marynarką, futra, plisowane spódnice. Brudny róż, pastele , funky vibe i ubrania w stylu lat 70. Kropkę nad i stawia sukienka struś w kolorze fuksji. Pokaz kończy stanowcza czerń. Kobieta Fendi to kobiea odważna i nadzwyczaj pewna siebie, lubiąca zabawę i disco. Kim Jones autorka kolekcji składa hołd stolicy Włoch poprzez lokalizację pokazu. Jest to pomieszczenie pełne luster , kolumn, które nawiązują do Rzymu.

zdjęcia pochodzą ze strony ; https://www.vogue.it/moda/article/fendi-primavera-estate-2022-stile-anni-settanta-look-contemporaneo

ETRO

Etro to jedna z moich ulubionych marek. Inspiracją dla kolekcji wiosna/lato 2022 , jak mówi sama Veronica Etro , było wiele różnorodnych rzeczy.

Veronica chciała przede wszystkim aby kolekcja była dynamiczna i optymistyczna , energetyczna, pełna kolorów. Kolekcja , która nawiązuje do odrodzenia się po zimie.

Przygotowywując ją myślała o powrocie do rzeczywistości sprzed koronawirusa, o powrocie do normalności.

Kolekcja nazywa się “In full bloom” i nawiązuje do przebudzenia, do kwitnienia kwiatów. Nie miała ona być ani za bardzo romantyczna ani za bardzo a boho , miała być po prostu zbilansowana.

Mamy więc nadruki ogromnych kwiatów, paisley w kolorze, i psychodeliczne motywy. Dodatki to przede wszystkim ogromne kolczyki i kolorowe oraz duże torebki z rafii bądź skóry w mocnych kolorach. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć Irinę Shayk i Biankę Balti.

zdjęcia pochodzą se strony : https://www.repubblica.it/d/2021/09/23/foto/sfilata_etro_a_milano_collezione_primavera_estate_2022_ss22_milano_fashion_week-319087655/1/

Możesz również polubić

Leave a Reply

%d bloggers like this: